Сучасні технології роблять наші гаджети все менше і менше в розмірах, особливо після появи мікрочіпа. Звичайно, розміри екранів телефонів зараз збільшуються, але ви будете здивовані, наскільки вони все ще менше своїх минулих аналогів. А як зменшилися інші пристрої...

Кардинальним кроком вперед у справі скорочення розмірів гаджетів став винахід мікрочіпа, який став доступним в 1961 році (спочатку для військових). Зараз ми стоїмо на порозі ще одного такого стрибка завдяки нанотехнологій, і вже зовсім скоро нанопристрої неминуче будуть використовуватися навіть усередині людини.

Ну а поки ми підібрали кілька наочних прикладів, щоб показати, як змінився світ гаджетів.

 

Жорсткі диски (1979)

Ось так виглядав жорсткий диск на 250 Мбайт в 1979 році. За сьогоднішніми мірками це не тільки незначний обсяг дискового простору, але й гігантська, неповоротна річ, яку не дуже зручно мати вдома.

 

Компактний NVMe SSDs (2020)

Технології не тільки зменшили розміри гаджетів, але і значно поліпшили їх технічні характеристики. Старі гігантські жорсткі диски минулих років тепер значно менше і здатні зберігати набагато більше даних. Тепер у нас є всілякі крихітні пристрої зберігання, від витончених карт MicroSD в наших телефонах до неймовірно швидких накопичувачів NVMe в наших ігрових ПК.

 

Переносний магнітофон (1985)

Портативні магнітофони, безумовно, стали видатним винаходом. Деякі люди носили їх з собою по міських вулицях, щоб програвати улюблені мелодії. Звичайно, для живлення їм була потрібна маса акумуляторів, і далеко не у кожного на плечі або в руці був магнітофон, але вони були чимось особливим.

 

Bluetooth колонка (2020)

Портативні колонки з роками сильно зменшилися в розмірах і тепер стали ще більш функціональними. Кожна генерація батарей збільшує час роботи від них, а завдяки можливостям Bluetooth і сервісів потокової передачі музики, таким як Spotify і Amazon Prime Music, тепер є доступ до мільйонів самих різних треків, де б ви не знаходилися.

 

Відео камери (1980-ті)

Раніше для запису була потрібна ціла відеокасета і залізне плече, щоб надійно утримувати камеру. Відеокамери були масивними, дорогими і громіздкими. Якість відзнятого матеріалу тоді теж залишало бажати кращого, і тільки в 2000 році в якості опції з'явилася висока роздільна здатність.

 

Екшн-камери (2020)

Зараз доступні відеокамери усіх форм і розмірів, від потужних дзеркальних фотокамер з функцією відео до кишенькових екшн-камер.

Встановіть GoPro на себе, і ви зможете записувати що завгодно і де завгодно, навіть не помічаючи. Якість відео стало набагато більш вражаюча, а камери стали більш доступними. Якщо ви не можете собі це дозволити, то завжди є можливість записати на свій смартфон.

 

Мобільні телефони (1973)

Перший мобільний телефон виглядав дуже круто, коли з'явився в 1973 році, але тепер він виглядає як застарілий шматок пластика з дуже невеликою функціональністю в порівнянні з сучасними пристроями. Подивіться, як далеко ми зайшли.

 

Мобільні телефони (2020)

З роками мобільні технології пройшли довгий шлях. Телефони стали тонше, менше, легше і потужніше. У нас є сенсорні екрани, сканери відбитків пальців і навіть складні екрани. Плюс до цього: інтернет, камера і плеєр. Нам дійсно пощастило жити в сучасну епоху. Що нас чекає в майбутньому?

 

Оперативна пам'ять комп'ютера (1946)

Це - "трубка Вільямса". Вона використовувалася в ранніх версіях комп'ютерів як свого роду оперативна пам'ять, ще в 1946 році. Як і інші оригінальні комп'ютерні частини, вона була величезною. На щастя, обчислювальні технології з роками зменшилися в розмірах і неймовірно збільшили обчислювальну потужність.

 

Оперативна пам'ять комп'ютера (2020)

Модулі пам'яті тепер менше, могутніше і навіть оснащені RGB-підсвічуванням. Сучасні ПК можуть містити до 128 ГБ ОЗУ і більше, і навіть сучасні смартфони тепер мають кілька ГБ для їх харчування. Сучасні обчислювальні потужності просто божевільні та підірвали б уми початкових творців.

 

Телебачення (1946)

Телебачення існує вже кілька десятиліть, але оригінальні телевізори були величезними. Чорно-біле зображення і лише кілька каналів для перегляду - навіть дивно, що це прижилося.

 

Телебачення (2020)

Телевізори тепер не тільки мають роздільну здатність 4K і більше. Вони також підключені до мережі інтернет і можуть відтворювати потокове відео. Крім того, вони споживають дуже мало енергії, а також настільки тонкі, що майже зникають з поля зору, якщо подивитися на них збоку.
Телевізор - це, можливо, єдиний пристрій, який збільшився, завдяки технологіям. Але це, звичайно ж, зміна на краще.

 

Ноутбуки (1990-ті)

Коли ноутбуки вперше з'явилися на ринку в 90-х, це були не більше ніж красиві текстові процесори. Кремезні, важкі, з мінімальною обчислювальною потужністю, але, без сумніву, це був інженерний подвиг тієї епохи.

 

Ноутбуки (2020)

Сучасні бренди постійно змагаються в тому, хто зможе створити найтонший, найлегкіший і найкомпактніший ноутбук, підтримуючи при цьому висококласні характеристики, щоб надати велику обчислювальну потужність.

З таким ноутбуком ви можете робити дуже багато: від ігор до редагування фотографій, обробки відео і т.д. Батареї, якими комплектуються сучасні ноутбуки, забезпечують користувачеві години автономної роботи. Небо і земля, якщо порівнювати.

 

Портативні плеєри (1980-ті)

У вісімдесяті роки (Радянський Союз зумів затримати майже на десятиліття наступ нових, модних віянь "загниваючого" світу) Sony Walkman став аудіогаджет тієї епохи, портативним і кишеньковим дивом, що дозволяє носити з собою свої улюблені мелодії, куди б ви не пішли. Хоча, якщо твою плівку "зажувало" - це був жах.

 

Мобільна музика (2020)

Технології зайшли так далеко, що спеціалізовані портативні музичні плеєри по суті вже не потрібні, якщо, звичайно, ви не аудіофіл. Тепер ви можете носити музику на телефоні і з легкістю транслювати її через Інтернет. Отримати доступ до мелодій з будь-якої точки світу ще ніколи не було так просто. Крім того, більше немає нервувань через зневічену плівку касети або спроб втиснути в джинси масивний музичний плеєр.

 

Перші комп'ютери (1946)

Це - перший комп'ютер EDSAC, виготовлений в Англії в 1946 році. Він виконував базові обчислення і застосовувався до 1949 року. Обчислювальні технології швидко прогресували, а пристрої з часом скорочувалися в розмірах.

 

Сучасні комп'ютери (2020)

Комп'ютери зараз є майже в кожному будинку і вони потужніші, ніж вся обчислювальна потужність NASA кілька десятиліть тому. Крім того, вони здатні на всі види обчислювальної магії. Додайте трохи RGB-освітлення і шикарних дизайнів, і ви отримаєте щось неймовірно корисне, що теж може розміститися на вашому столі.

 

Калькулятори (1965)

Це калькулятор ELKA 22 1965 року випуску з цифровим дисплеєм. Зараз він може здатися не таким вже геніальним винаходом, але перші калькулятори були сучасним дивом того часу. У будь-якому випадку, безумовно, значно полегшили життя людям в усьому світі.

 

Калькулятори (наші дні)

Якщо ви хочете, щоб калькулятор був окремо від безкоштовного, вбудованого в ваш телефон, ви можете вибрати надтонку прозору модель, подібну до цієї. Вони також значно компактніше і портативні.

 

Комп'ютерні монітори (1970-ті)

Старі монітори були важкими і схильними до проблем.

 

Монітори (2020 е)

Монітори пройшли довгий шлях. Як і телевізори, монітори стали тонше, легше і візуально краще. Сучасні монітори також бувають усіх форм, розмірів і налаштувань. Є багато варіантів, і жоден з них навіть не схожий на «монстрів» з минулого.

 

Вражаючі зміни, чи не так?

Майже всі ці винаходи спочатку були зроблені для військових і лише через деякий час технології поступово переходять в цивільне життя.

А нам залишається тільки гадати: які технології використовують військові зараз, про які ми дізнаємося років через 5-10? ...

Як то кажуть: поживемо - побачимо!

 

(за матеріалами сайту www.pocket-lint.com)