Згадайте свій перший політ - скільки питань, скільки побоювань! Так, туристи-початківці стикаються з масою питань. І один з них: «Що можна взяти з собою в літак?» Всі речі, які ви берете з собою в поїздку, діляться на ручну поклажу і багаж. Які речі прибрати в чемодан і здати в багажне відділення, а які можна пронести як ручну поклажу? Щоб не потрапити в неприємну ситуацію при посадці на рейс, прочитайте наш матеріал.

Перш ніж почати збір речей, прочитайте на сайті авіакомпанії, якою ви летите, яку вагу дозволено до провезення на борту. Буде прикро, якщо ви з'ясуєте в аеропорту, що можете провезти тільки 20кг, а за решту доведеться доплатити за тарифом перевізника або залишити.

В середньому, в економ класі можна провозити від 20 до 23кг безкоштовно, а в бізнес класі - 32 кг. Але, ще раз повторюся, конкретні цифри потрібно дивитися на сайті перевізника або уточнювати в довідковому.

Якщо у вас багато речей, то їх більшу частину доведеться здавати в багаж тому, що у провезення ручної поклажі теж є свої обмеження. Орієнтовно це до 10кг в економ класі і до 15 кг в бізнес класі. Як і з багажем, конкретні цифри необхідно уточнити у вашого перевізника. Ви можете попередньо зважити багаж вдома на підлогових вагах.

Отже, ми визначилися, що в ручну поклажу беремо з собою тільки найнеобхідніше. Давайте почнемо з того, що не можна провозити в літаку:

  • всілякі рідини, гелі, засоби для обличчя і тіла, парфуми тощо в обсязі понад 100мл і до 1 літра в загальній кількості. Виняток становить лише дитяче харчування, необхідне під час польоту
  • консерви і їжа також заборонена. Виняток становлять продукти з дьюті-фрі
  • будь-які колючо / ріжучі предмети. До цієї категорії відносяться і викрутки, і навіть манікюрні ножиці
  • бойова зброя, копії, макети та іграшки у вигляді зброї, а так само магніти
  • аерозолі, піна для гоління, дезодоранти та інше - так само заборонено. Виняток становлять балончики з ліками для астматиків при наявності документів, що підтверджують діагноз
  • всілякі хімічні, вибухові, токсичні речовини.


Тепер можна поговорити про те, що можна провозити в літаку:

  • гроші, документи, пластикові картки
  • цінні речі - фотоапарати, ноутбуки, планшети. Все це повинно бути в робочому стані і з зарядженими акумуляторами тому при огляді вас можуть попросити включити і продемонструвати, що це у вас не вибуховий пристрій під виглядом ноутбука
  • саме важливе питання цього року - чи можна провозити в ручній поклажі акумулятори? Справа в тому, що з 1 квітня 2016 року в силу вступає заборона Міжнародної організації цивільної авіації на провезення літій-іонних акумуляторів. Побоювання викликало те, що елементи можуть мимовільно запалюватися, що може призвести до займання літака. Це показали численні дослідження і випадки загоряння предметів побутової техніки. Так чи можна взяти в літак power bank або батарейки?

Слід зробити деякий пояснення. Заборона діє на провезення в вантажних відсіках літака і в промислових масштабах. Це не означає, що вантажні судна зовсім перестануть возити акумулятори - просто їх заряд повинен буде не перевищувати 30%. Тобто ваша портативна зарядка (оскільки це не промислові масштаби у вантажному відсіку) не підпадає під цю заборону. Ви можете сміливо брати в літак зовнішній акумулятор, ноутбук та іншу техніку з батарейками.

Тварини - умови провезення можуть відрізнятися у різних перевізників. Дізнаватися у них.

Щоб в подорож ваш смартфон або інший гаджет не розрядився, краще заздалегідь купити зовнішній акумулятор (power bank). Якщо вам складно визначити який саме вам підійде - прочитайте статтю "Як вибрати Power Bank?" Так само дуже важливо зрозуміти "Як відрізнити підробку power bank від оригіналу", адже на ринку сьогодні дуже багато підробок. Один з лідерів продажів зовнішніх акумуляторів в цьому році став китайський бренд PINENG. Моделі цієї фірми дуже надійні, а ємність - максимально наближена до заявленої виробником.

Приємного польоту!

Отримувати схожі корисні статті!